NAPSALI O NÁS IV.

2019-02   |   FREKO a.s., se podílí na speciální údržbě letecko-provozních ploch na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni

Letiště Praha, a.s., se systematicky stará o stav svých letecko-provozních ploch a každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky na jejich speciální údržbu. Také v letošním roce proběhlo několik rozsáhlých a středně velkých oprav. Společnost FREKO a.s., ve spolupráci s německou firmou POSSEHL Spezialbau GmbH se na těchto speciálních činnostech významně podílela. 

V dubnu 2018 proběhla plošná oprava betonových desek se síťovými trhlinami na TWY J pro dodavatele opravy, firmu STRABAG, a.s., ve výši bezmála milion korun. V měsíci červnu 2018 následovala pokládka vrstvy „Antiskid“ na rekonstruované části RWY 12-30, taktéž pro firmu STRABAG, a. s. Na novýasfaltovýpovrch bylo položeno cca 11 850 m2 speciální vrstvy Antiskid. Vrstva Antiskid se pokládá na živičnýnebo betonový podklad a zajišťuje dlouhodobě vysoký koeficient smykového tření, čímž přispívá k bezpečnému přistávání letadel, bez nebezpečí smyku i v nepříznivých klimatických podmínkách.

(Celý článek ke stažení v PDF)