Podporujeme umění

2016–08   |   V novém nastudování mýtické tragédie od divadelního spolku Tygr v tísni si zahraje i naše multikára. Premiéra 1. září 2016, Ostrov Štvanice

Nezávislým divadelním soubor Tygr v tísni vznikl na pražské DAMU na jaře 2010. Zaměřuje se na autorské divadlo, adaptace nedramatických látek a divadlo v netradičních prostorech. Vůdčími osobnostmi jsou režisér Ivo Kristián Kubák a dramaturgyně a autorka Marie Nováková. Soubor je držitelem CENY JOSEFA BALVÍNA za divadelní událost GOLEM Štvanice & CENY EVALDA SCHORMA za adaptaci románu 1913.

ANTICKÁ ŠTVANICE 2016 – AISCHYLOS: ORESTEIA

Aischilova Oresteia aneb aby se za nás naše děti nemusely stydět je mýtickou tragédií rodu Átreovců o důsledcích nekonečné války, o vysoké politice, která rozvrací rodiny, a o bludném kruhu provinění, trestu, nemilosrdné pomsty a ještě nemilosrdnějšího svědomí.
Tvůrčí trio Ivo Kristián Kubák, Marie Nováková a Dragan Stojčevski umisťuje starý mýtus na ostrov, kde sice ještě bují příroda a čas plyne pomalu, zároveň ale existuje pod neustálým dohledem sídla hlavy státu a obklíčen nejdůležitějšími dopravními tepnami. Na pozadí klasicistní architektury, za doprovodu tekoucí vody a tepajícího velkoměsta, na dosah neotřesitelnému kosmu i zanikající civilizaci.
Divadelní událost pod širým nebem máte možnost shlédnout až do 17. 9. 2016.

Vstupenky je možno zakoupit ZDE.

www.vilastvanice.cz/repertoar/tygr-v-tisni/oresteia/

Autorem fotografií z představení je Martin Špelda.

Podporujeme umění